ZÁJEZD NA REPREZENTACI SE OPRAVDU VYDAŘIL

Na den dětí se to po 16 hodině u zastávky hemžilo fanoušky České fotbalové reprezentace. Ve výbavě více jak 50-ti dymokuráků nechyběly vlajky, šály, trumpety, čepice, dresy, převládala jasně červená barva.

Po příjezdu ke stadionu AC Sparty Praha jsme se už ztráceli v červeném poli

nažhavených fanoušků, kteří se těšili na poslední přípravný zápas naší reprezentace před odjezdem na EURO s Maďarskem. Dymokuráci zanechali na stadionu nesmazetelnou stopu, nejenže byli vidět (mimo jiné při úvodní české hymně v živém vysílání ČT 4), byli také slyšet, na stadionu se vyjímala česká vlajka s nápisem Dymokury. Dymokuráci byli dokonce motorem “mexické vlny”, která se nakonec rozjela a několikrát obletěla letenský stadion, na kterém se tísnilo více jak 17 tisíc fanoušků. Ačkoliv jsme nakonec v posledním ostrém startu podlehli Maďarsku 2:1 (Maďaři vystřelili na naši branku za celý zápas

2 x ???), fanoušci celý zápas podporovali reprezentanty neutichajícím povzbuzováním, které pokračovalo I po skončení utkání. Trenér Michal Bílek v rozhovoru po skončení utkání poděkoval fanouškům za podporu a uvedl, že zažil snad nejhezčí podporu v historie své trenérské kariéry. Poděkování fanouškům připravili I samotní hráči, kteří vystřelili na stadionu několik míčů s logem reprezentace a kupodivu jeden z míčů zachytil I Fanoušek z naší dymokurské družiny. Mohu přislíbit, že s míčem si zahrají jako poděkování I naši nejmenší fotbaloví dymokuráci a to v neděli dne 10. června 2012 v 10.00 hodin na hřišti v Dymokurech, kde přivítáme přípravku Rožďalovic.

Poděkování patří obci Dymokury za zorganizování celého zájezdu, řidiči autobusu panu Pavlu Novákovi za komfortní svezení a zejména všem fanouškům z Dymokur, kteří se povedeného zájezdu zúčastnili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kulturní akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.